Atgādinām, ka 2021. gada 12. jūlijā spēkā stājās grozījumi Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likumā (turpmāk – Likums), kas likuma subjektam paredz pienākumu reģistrēties finanšu izlūkošanas datu saņemšanas un analīzes sistēmā Ministru kabineta noteiktajā kārtībā. Kopš 2021. gada oktobra - goAML.

Atgādinām, ka Likums nosaka subjektam pienākumu nekavējoties ziņot FID goAML sistēmā par katru aizdomīgu darījumu. Ziņošanas pienākums attiecas arī uz līdzekļiem, kas rada aizdomas, ka tie tieši vai netieši iegūti noziedzīga nodarījuma rezultātā vai ir saistīti ar terorisma un proliferācijas finansēšanu vai šādu darbību mēģinājumu, bet vēl nav iesaistīti darījumā vai tā mēģinājumā, kā arī uz gadījumiem, kad bijis pietiekams pamats konstatēt aizdomīgu darījumu, bet nepietiekamas uzmanības vai nolaidības dēļ ziņošanas pienākums nav veikts.

Skatiet FID semināru “Kā ziņot par aizdomīgiem darījumiem goAML sistēmā”

Lai nodrošinātu efektīvāku Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likuma subjektu reģistrēšanās procesu Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) ziņošanas sistēmā goAML, FID savā tīmekļvietnē ir publicējis informatīvu paziņojumu, kurā pirms jauna konta pieteikšanas aicina iepazīties ar metodisko materiālu – goAML lietotāja rokasgrāmatu, kas sniedz ieskatu par informāciju, kas jāiekļauj reģistrācijas pieteikumā, kā arī ņemt vērā nianses, kuras varētu paātrināt subjektu reģistrācijas procesu.

https://fid.gov.lv/lv/aktualitates/jauna-konta-izveidosana-zinosanas-sistema-goaml

Informējam, ka Finanšu izlūkošanas dienests (FID) ir izveidojis digitālu apmācību platformu jeb virtuālu bibliotēku, kurā noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas, terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas jomā iesaistītajām personām pieejams plašs klāsts ierakstītu video lekciju un citi ar jomu saistīti mācību materiāli.

Apmācību platformas mērķis ir nodrošināt zināšanu pārnesi un iespēju noklausīties aktuālo informāciju par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas, terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas jomas aktualitātēm mērķauditorijai ērtā laikā un brīvi pieejamā formātā.

Informējam, ka platformā pieejams ne vien plašs klāsts nacionāla mēroga speciālistu ierakstītas lekcijas, bet arī ārvalstu ekspertu viedokļi. Apmācību platformā, citu starpā, ievietotas lekcijas par tādām tēmām kā goAML sistēmas lietošana, Nacionālais NILL/TF/PF risku novērtējums, kā arī dažādiem sektoriem pielāgotu tematu lekcijas. Turpinoties tiešsaistes apmācību organizēšanai, šī platforma ar laiku var tikt papildināta ar jauniem mācību materiāliem.

Finanšu izlūkošanas dienests aicina interesentus reģistrēties apmācību platformā. Lai reģistrācija noritētu veiksmīgi, jāievēro šādi ieteikumi:

  1. Reģistrācija veicama tīmekļa vietnē https://training.fid.gov.lv/, aizpildot nepieciešamo informāciju. Informējam, ka Jūsu piekļuve tiks apstiprināta tikai gadījumā, ja reģistrācijai izmantosiet iestādes oficiālo e-pasta adresi. 
  2. Reģistrējoties apmācību platformā, aicinām iepazīties ar platformas lietošanas noteikumiem, ko lūdzam ievērot visā apmācību platformā lietošanas laikā.
  3. Jūsu piekļuve apmācību platformai tiks nodrošināta 3 darba dienu laikā pēc reģistrācijas pieteikuma saņemšanas Finanšu izlūkošanas dienestā. Par veiksmīgu reģistrāciju un piekļuves nodrošināšanu apmācību platformai Jūs saņemsiet apstiprinājuma e-pastu.

Jautājumus un komentārus tehnisku vai funkcionālu neskaidrību gadījumā lūdzam sūtīt uz e-pasta adresi: macibas@fid.gov.lv.

Informējam, ka Finanšu izlūkošanas dienests (FID) savā tīmekļvietnē ir publicējis informatīvu paziņojumu “Par visu personu pienākumu ievērot un izpildīt starptautiskās un nacionālās sankcijas” (skat. FID tīmekļa vietnē), kas attiecas arī uz visiem Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likuma subjektiem, tajā skaitā arī visiem VID uzraudzībā esošo sektoru pārstāvjiem.

Informatīvā paziņojuma beigu daļā ir ievietota sadaļa par papildus informācijas atrašanu, kurā norādītas saites uz publiski pieejamajiem uzraudzības un kontroles institūciju normatīvajiem aktiem un vadlīnijām attiecībā uz sankciju ievērošanu un izpildi.

Atgādinām, ka atbilstoši Krimināllikuma 84. pantam par Apvienoto Nāciju Organizācijas, Eiropas Savienības un citu starptautisko organizāciju noteikto sankciju vai par Latvijas Republikas noteikto nacionālo sankciju pārkāpšanu draud kriminālatbildība.
 

Vēršam uzmanību, ka 02.03. ES noteica papildu sankcijas, reaģējot uz neizprovocēto un nepamatoto militāro agresiju, ko Krievijas Federācija īsteno pret Ukrainu (skat. https://www.consilium.europa.eu).

Plašāka informācija pieejama FID mājas lapā www.fid.gov.lv

Ārlietu ministrija savā tīmekļa vietnē ir publiskojusi pārskatu par sankcijām pret Baltkrieviju un Krieviju

Plašāka informācija pieejama ĀM mājas lapā www.mfa.gov.lv

Saskaņā ar Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likuma (turpmāk – NILLTPFNL) 31.6pantu, kas stājas spēkā šī gada 1.oktobrī, un Ministru kabineta 2021.gada 17.augusta noteikumiem “Noteikumi par aizdomīgu darījumu ziņojumu un sliekšņa deklarācijas iesniegšanas kārtību un saturu” sākot ar šī gada 1.oktobri ziņojumus par aizdomīgiem darījumiem un sliekšņa deklarācijas jāiesniedz jaunajā Finanšu izlūkošanas dienesta (turpmāk – FID)  Finanšu izlūkošanas datu saņemšanas un analīzes sistēmā. Sistēmas galvenā sadaļa ir ANO izstrādātā programmatūra goAML.

Jaunās ziņošanas sistēmas ieviešana radīs būtisku atvieglojumu NILLTPFNL subjektiem – līdz šim bija pienākums iesniegt ziņojumus par aizdomīgiem darījumiem nodokļu jomā gan FID, gan arī VID. Turpmāk ziņošana par aizdomīgiem darījumiem nodokļu jomā jāveic tikai FID, ja attiecīgā informācija ziņojumā paredzēta arī VID, tas jānorāda ziņojuma iesniegšanas formā. Lai iesniegtu FID ziņojumus par aizdomīgiem darījumiem un/vai sliekšņa deklarācijas, visiem NILLTPFNL subjektiem būs nepieciešams reģistrēties un lietot goAML.

Sistēma atšķirsies no līdzšinējās ziņošanas vietnes gan vizuāli un saturiski, gan arī tehniski. Piemēram, NILLTPFNL subjektiem būs iespējams izsekot ziņojuma vai sliekšņa deklarācijas statusam no iesniegšanas brīža līdz tā akceptēšanai FID. Ja ziņojumā tiks konstatētas kļūdas, datnē varēs veikt izmaiņas un iesniegt to atkārtoti. Tiks paplašinātas iespējas iesniegt informāciju par darījumiem, ar tiem saistītajām personām, kā arī norādīt personu kontaktinformāciju un personu identifikācijas informāciju strukturētā formā. GoAML būs paredzēti arī atsevišķi lauki informācijas sniegšanai par darījumā iesaistītajiem cita veida līdzekļiem, precēm vai pakalpojumiem. Tas atvieglos saņemto datu kvalitatīvās un kvantitatīvās analīzes veikšanu.

Ievērojams ieguvums lietotājiem, iesniedzot ziņojumu goAML sistēmas tīmekļvietnē, būs iespēja sekot ziņojuma pieņemšanas procesam, kur “Pieņemts” ir pazīme, ka FID ziņojumu ir izskatījis un reģistrējis tālākai analīzei.

Lai atvieglotu pāreju uz jauno sistēmu, FID ir atvēris piekļuvi goAML sistēmas testa tīmekļvietnei https://testgoaml.fid.gov.lv.

Vienlaikus aicinām sekot FID mājas lapā ievietotajai informācijai.  Ieteikumus, jautājumus un novērojumus lūdzam sūtīt FID uz jaunās sistēmas lietotāju atbalsta adresi info.goAML@fid.gov.lv.

! VID atgādina:  Lai izsniegtā ārpakalpojuma grāmatveža licence netiktu apturēta, ārpakalpojuma grāmatvedības pakalpojumu sniedzējs katru gadu iesniedz Valsts ieņēmumu dienestam atjaunotu CTA apdrošināšanas polisi saskaņā ar Grāmatvedības likuma 39.panta ceturtās daļas prasībām. Informāciju iesniedz elektroniski, izmantojot Elektroniskās deklarēšanas sistēmu (https://eds.vid.gov.lv/login/ – Dokumenti – No veidlapas – Informācija Valsts ieņēmumu dienestam).

Saeima 2021. gada 11. februārī galīgajā lasījumā pieņēma Grāmatvedības likuma grozījumus, kas paredz ārpakalpojuma grāmatvežu licencēšanu. Licencēšana uzsākta 2021. gada 1. jūlijā, un licences izsniedz Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID).

Tāpat izveidots ārpakalpojuma grāmatvedības pakalpojumu sniedzēju Publiskais reģistrs, kas tiek uzturēts VID tīmekļvietnē Publiskojamo datu bāzē, un tajā pakalpojuma saņēmējs var pārliecināties par attiecīgās personas tiesībām sniegt ārpakalpojuma grāmatveža pakalpojumus.

Licenci var saņemt juridiskā vai fiziskā persona, kas sniedz grāmatvedības ārpakalpojumu un ir reģistrējusies VID kā likuma subjekts.

Uzņēmumam nepieciešama tikai viena licence – uzņēmumam, nevis katram grāmatvedim, kas nodarbināts uzņēmumā. Piemēram, lai uzņēmums saņemtu licenci, tikai vienai personai uzņēmumā ir jābūt atbildīgajam grāmatvedim, kas atbilst likumā noteiktajām prasībām par grāmatveža pieredzi (vismaz trīs gadu pieredze grāmatvedības jomā) un atbilstošu izglītību (vismaz pirmā līmeņa profesionālā augstākā izglītība (koledžas izglītība) vai akadēmiskā augstākā izglītība (vismaz bakalaura grāds) grāmatvedības, ekonomikas, vadības vai finanšu jomā). Minētais atbildīgais grāmatvedis uzņēmumā var būt arī valdes loceklis, ja viņš atbilst minētajām prasībām par grāmatveža pieredzi un iegūto izglītību.

Likumā paredzēti izņēmumi attiecībā uz vecuma pensijas saņēmējiem vai tām personām, kurām līdz vecuma pensijai atlikuši seši gadi vai mazāk, kā arī studējošajiem. Piemēram, personas, kas saņem vecuma pensiju vai kurām līdz pensijai atlikuši seši gadi vai mazāk, bet ir uzkrāta atbilstoša grāmatveža pieredze, licenci var saņemt piecu gadu periodam, bet ne ilgāk kā līdz 2027. gada 1. jūlijam.

Tāpat, ja personai ir grāmatveža pieredze, bet nav atbilstošas izglītības, iesniedzot VID dokumentu par izglītības apguvi, licenci var saņemt un tā būs derīga līdz 2025. gada 1. jūlijam. Tomēr, lai licence būtu spēkā, ik gadu līdz 15. oktobrim VID būs jāiesniedz izziņa par mācību turpināšanu.

Kā saņemt licenci

Iesniegumu un dokumentus ārpakalpojuma grāmatveža licences saņemšanai iesniedz elektroniski, izmantojot VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS):

Dokumenti – No veidlapas –  Citi –  Ārpakalpojuma grāmatveža licence (Iesniegums ārpakalpojuma grāmatveža licences saņemšanai.

capture_4.jpg
lejupielade.png
lejupielade-1.png
lejupielade-2.png
lejupielade-3.png

Iesniegumā norāda atbildīgo grāmatvedi (var būt arī uzņēmuma valdes loceklis, ja viņš atbilst Grāmatvedības likumā noteiktajām prasībām par grāmatveža pieredzi un iegūto izglītību) un jāpievieno profesionālo kvalifikāciju apliecinošs dokuments (diploms, apliecība), profesionālo pieredzi apliecinošs dokuments (darba līgums par personas nodarbināšanu grāmatveža vai grāmatveža palīga amatā vai amata apraksts, vai izziņa no darba devēja), Iekšējā kontroles sistēma (IKS) izveidota saskaņā ar Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likuma 6.pantu, civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas polise.

Iesniegumā atzīmē, ja uz atbildīgo grāmatvedi attiecas kāds no likumā noteiktajiem izņēmuma gadījumiem attiecībā uz vecuma pensijas saņēmējiem vai tām personām, kurām līdz vecuma pensijai atlikuši seši gadi vai mazāk, kā arī studējošajiem:

  • ja personai ir tiesības saņemt vecuma pensiju vai līdz pensijai atlikuši seši gadi vai mazāk, bet ir uzkrāta atbilstoša grāmatveža pieredze, var saņemt licenci uz piecu gadu periodu, bet ne ilgāk kā līdz 2027. gada 1. jūlijam, bez profesionālo kvalifikāciju apliecinoša dokumenta.
  • ja personai ir grāmatveža pieredze, bet nav atbilstošas izglītības, licenci var saņemt un tā būs derīga līdz 2025. gada 1. jūlijam, profesionālās kvalifikācijas dokumenta vietā iesniedzot izziņu par izglītības apguvi.

Licences darbības termiņš un samaksa

Licenci izsniedz piecu gadu periodam, un pēc tam to varēs pārreģistrēt. Par licences saņemšanu vai tās pārreģistrāciju noteikta valsts nodeva 100 eiro apmērā.

Valsts nodeva par licences izsniegšanu vai pārreģistrāciju jāmaksā Valsts kases (budžeta maksājumi), reģ.Nr.90000050138 norēķinu kontā: LV33TREL1060130929900. Maksājuma uzdevumā obligāti jānorāda nodokļu maksātāja reģistrācijas kods.

Citi būtiski nosacījumi

Papildus noteikts, ka par ārpakalpojuma grāmatvedi nevar būt persona, kura ir sodīta par tīša noziedzīga nodarījuma izdarīšanu tautsaimniecībā vai valsts institūciju darbībā vai par tāda nozieguma izdarīšanu, kas saistīts ar terorismu, un kura nav reabilitēta vai kurai nav noņemta vai dzēsta sodāmība, tāpat licence var tikt anulēta, ja VID konstatē būtiskus pārkāpumus noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas jomā.

Valsts ieņēmumu dienests ir sagatavojis Sektoru noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas risku novērtējumus (2020.-2022.) VID uzraudzībā esošajiem sektoriem. Lūdzam iepazīties ar minēto informāciju un izmantot to, veicot savas saimnieciskās darbības noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas risku novērtējumu un iekšējās kontroles sistēmas efektivitātes uzlabošanas pasākumus.

Valsts ieņēmumu dienests ir sagatavojis Sektoru noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas risku novērtējumus (2018.-2019.) VID uzraudzībā esošajām nozarēm. Lūdzam iepazīties ar minēto informāciju un izmantot to, veicot savas saimnieciskās darbības noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas risku novērtējumu un iekšējās kontroles sistēmas efektivitātes uzlabošanas pasākumus.

Elektroniskās deklarēšanās sistēmā sadaļā E-apmācības publicēts jauns kurss “Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likuma normu piemērošana”.

Tāpat pieejams arī kurss “Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likuma un Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likuma izpildes prasības”.

Kursi piedāvā mācību materiālu un noslēguma pārbaudījumu, pēc kura sekmīgas nokārtošanas, Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas (turpmāk – NILLTPFN) likuma subjektam būs iespēja lejupielādēt apliecinājumu par kursa apguvi.

Sadaļā “Noderīgi materiāli” ievietots Videoseminārs  “Sankciju režīma ievērošana Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likuma subjektiem” un semināra prezentācija (11.09.2020.)

Sadaļā “Noderīgi materiāli” ievietots Videoseminārs “Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likuma subjekta iekšējās kontroles sistēmas galvenie elementi, klientu darījumu uzraudzība un riska indikatori” – 2020.g.

Elektroniskās deklarēšanās sistēmā ir izveidota jauna sadaļa “E-apmācības”, kurā ir publicēts kurss “Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas likuma un Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likuma izpildes prasības”.

Kurss piedāvā mācību materiālu un noslēguma pārbaudījumu, pēc kura sekmīgas nokārtošanas, Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas (turpmāk – NILLTPFN) likuma subjektam būs iespēja lejupielādēt apliecinājumu par kursa apguvi. Ņemot vērā, ka NILLTPFN likuma 9.pants nosaka pienākumu NILLTPFN likuma subjektam nodrošināt atbildīgo darbinieku apmācības NILLTPFN jomā, aicinām būt aktīviem un izmantot iespēju apgūt zināšanas attālināti.

ES finanšu ministri 2020. gada 18. februārī atjaunināja sarakstu ar nodokļu jurisdikcijām, kas nesadarbojas. Sarakstam, kurā iekļautas nodokļu jurisdikcijas, kas nesadarbojas, tika pievienotas Kaimanu Salas, Palau, Panama un Seišelas, jo tās noteiktajā termiņā neatbilda prasītajiem standartiem. Papildu informācija skatāma šeit.

Ārlietu ministrijas interneta vietnē publicēts informatīvais materiāls “Jautājumi un atbildes par Amerikas Savienoto Valstu Ārvalstu aktīvu kontroles biroja 2019.gada 9.decembrī noteiktajām sankcijām”

Valsts ieņēmumu dienests informē, ka 2019. gada 9. decembrī ASV Ārvalstu aktīvu kontroles birojs (Office of Foreign Assets Control, OFAC) noteicis sankcijas pret Aivaru Lembergu, Ventspils Attīstības Aģentūru, Biznesa Attīstības Asociāciju, Latvijas Tranzīta Biznesa Asociāciju un Ventspils brīvostas pārvaldi.

Pamatojoties uz minēto informējam, ka saskaņā ar Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumu un Finanšu un kapitāla tirgus komisijas 2019. gada 29. janvāra noteikumiem Nr. 13 “Sankciju riska pārvaldīšanas normatīvie noteikumi” ASV OFAC sankcijas Latvijā ievēro finanšu un kapitāla tirgus dalībnieki, tai skaitā bankas, kā arī ASV OFAC sankcijas tiek ievērotas publiskās un privātās partnerības jomā un Eiropas Savienības fondu un citas ārvalstu finanšu palīdzības jomā.

ASV ir izteikušas brīdinājumu, ka jebkurš, kurš veiks finanšu pārskaitījumus sankcionētajām personām, arī var tikt pakļauts ASV OFAC sankcijām. Līdz ar to lūdzam ņemt vērā šo papildu risku, kā arī vēršam uzmanību, ka jau noslēgto līgumu izpilde ar ASV OFAC sankcionētām personām var būt apgrūtināta vai neiespējama, kamēr sankcijas ir spēkā.

OFAC izdevusi Globālo Magņitska vispārējo licenci nr.1, kas paredz 30 dienu periodu, lai pabeigtu darījumus ar sankcionētajām četrām juridiskajām personām - Ventspils Brīvostas pārvaldi, Ventspils Attīstības aģentūru, Biznesa attīstības asociāciju un Latvijas Tranzīta biznesa asociāciju. Attiecībā uz privātpersonām šobrīd ir jāpiemēro temporary freezing jeb pagaidu iesaldēšana, kuras laikā jāsaprot vai ir tiesisks pamats šos līdzekļus konfiscēt vai piemērot kādas citas sankcijas.

Ar plašāku informāciju par ASV OFAC pieņemtajām sankcijām var iepazīties tīmekļa vietnē: https://home.treasury.gov/news/press-releases/sm849.

Plašāka informācija par sankcijām atrodama Ārlietu ministrijas mājaslapas sadaļā “Sankcijas”.

Finanšu darījumu darba grupas (FATF) augsta riska valstu saraksts pieejams šeit

Ārlietu ministrijas interneta vietnē publicēti informatīvi materiāli par Starptautisko un nacionālo sankciju piemērošanu, sankciju saraksti, biežāk uzdotie jautājumi un atbildes

Nacionālais noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas risku novērtējums par laika posmu no 2020. līdz 2022. gadam ir starpinstitucionāls dokuments, kura izstrādē ir piedalījušās visas kompetentās iestādes, uzraudzības un kontroles institūcijas un privātais sektors, apzinot un identificējot noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas riskus Latvijā.  Ziņojums PDF formātā pieejams šeit.

Finanšu izlūkošanas dienests 2019.gada jūlijā, veicot dažādu jomu jeb sektoru risku novērtējumus, pārskatīja 2019.gada aprīlī publicēto ziņojumu “Nacionālais terorisma un proliferācijas finansēšanas risku ziņojums par 2017.-2018.gadu” un pārvērtēja terorisma finansēšanas risku, papildinot ziņojuma aprakstošo daļu attiecībā uz terorisma finansēšanu.

Ar ziņojumu var iepazīties Finanšu izlūkošanas dienesta interneta vietnē, sadaļā normatīvie akti. 

Kopsavilkuma ziņojumā apkopoti sektoru novērtētie noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas draudi, ievainojamība un riska līmeņi, kā arī atspoguļoti apstākļi, kas noveduši pie secinājumu izdarīšanas jeb novērtējuma noteikšanas.  Sektoru noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas draudi, ievainojamība un riska līmenis sakārtots, pielietojot punktu vērtējumu salīdzināšanas sistēmu. Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas risku novērtējums privātajā sektorā strādājošajiem NILLTPFN likuma subjektiem ļauj izstrādāt to iekšējos risku novērtējumus un attiecīgi pilnveidot iekšējās kontroles sistēmas ar mērķi adekvāti piemērot uz risku balstītu pieeju un savlaicīgi identificēt aizdomīgus darījumus. Ziņojums PDF formātā pieejams šeit

Aktuālākā informācija par Latvijas paveikto “Moneyval” rekomendāciju ieviešanā - Moneyval ceļvedis