Piekļūstamība

 Publicēts: 30.12.2020. 12.38


Apakšsadaļu izvēlne

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir svarīgi savu tīmekļvietni veidot piekļūstamu ikvienam. Šobrīd tīmekļvietne www.vid.gov.lv  daļēji atbilst Ministru kabineta noteikumu Nr. 445 "Kārtība, kādā iestādes ievieto informāciju internetā” prasībām. Tomēr, veicot turpmākos tīmekļvietnes atjauninājumus, funkcionalitātes uzlabosim, padarot lapu pieejamāku pēc iespējas plašam lietotāju lokam.

Teksta izmēru maiņa
 

Šajā tīmekļvietnē ir iestrādāti trīs dažādi fonta izmēri, kurus varat izvēlēties lapas galvenes labajā sānā. Izvēloties kādu no fonta izmēriem, viss tīmekļvietnes saturs tiek palielināts attiecīgajā izmērā.

Visas populārās pārlūkprogrammas ļauj tuvināt un tālināt tekstu, nospiežot Ctrl un "+" vai "- " taustiņus. Vai arī turiet Ctrl taustiņu un ritiniet uz augšu vai uz leju ar peles rullīti. Šīs kombinācijas ļaus tīmekļvietni mainīt diapazonā 25% - 500%.

Kontrasta maiņa
 

Šī tīmekļvietne ļauj lietotājiem iegūt lielāku teksta kontrastu, mainot satura krāsas. Tīmekļvietnes kontrastu iespējams nomainīt piecās dažādās krāsu kombinācijās. Mainīt satura krāsas var lapas galvenes labajā stūrī. Tīmekļvietnes kontrastu iespējams nomainīt sekojošās krāsu kombinācijās:

melns teksts uz balta fona;

balsts teksts uz melna fona;

melns teksts uz dzeltena fona;

dzeltens teksts uz melna fona;

teksta versija.

Navigācija ar tastatūru
 

Tīmekļvietne daudzviet ļauj lietotājiem pārvietoties, izmantojot tikai tastatūru. Pārvietoties pa tīmekļvietni iespējams, nospiežot tabulācijas taustiņu “Tab", kas, visbiežāk, atrodas klaviatūras kreisajā pusē. Katra taustiņa nospiešanas reize pārvieto kursoru uz lapas nākošo elementu, piemēram, saitēm uz lapai būtiskām pogām. Lai aktivizētu šo elementu (t. i., "noklikšķinātu uz tā"), nospiediet taustiņu "Enter".

Cik piekļūstama ir šī tīmekļvietne?

 

Dažas sadaļas šajā tīmekļvietnē var nebūt pilnībā piekļūstamas, piemēram:

tīmekļvietnes sadaļās izmantojot tastatūras navigāciju atsevišķiem  laukiem, vizuālais fokuss nav labi redzams;

atsevišķās tīmekļvietnes sadaļās nav korekta virsrakstu hierarhija;

ievērojot Valsts ieņēmumu dienesta grafisko identitāti, dažiem tekstiem nav pietiekams krāsu kontrasts;

atsevišķās tīmekļvietnes sadaļās ievietotajiem video materiāliem nav ieejami titri.

Kā pieprasīt saturu piekļūstamā formātā?

 

Ja ir nepieciešams saturs citā formātā, sazinieties ar mums, rakstot e-pasta vēstuli uz adresi komunikacija [at] vid.gov.lv, norādot:

Saiti uz saturu (URL);

Jūsu vārdu un e-pasta adresi;

Formātu, kāds jums nepieciešams konkrētajam saturam (piemēram, audio CD, piekļūstams PDF).

Piekļūstamības problēmu paziņošana
 

Ja rodas kādas problēmas, kas nav uzskaitītas šajā lapā, vai arī domājat, ka mēs neatbilstam piekļūstamības prasībām, būsim pateicīgi, ja sazināsieties ar mums, zvanot: tel nr. 67122668; 67122670, rakstot e-pastu: komunikacija [at] vid.gov.lv   vai nosūtot vēstuli uz adresi: Talejas iela 1, Rīga, LV-1978.

Kā mēs izvērtējām šīs tīmekļvietnes piekļūstamības prasības?
 

Tīmeklvietnes izvērtējums tika veikts, izmantojot WCAG 2.0 vadlīniju AA līmeņa rekomendācijas vienkāršotai tīmekļvietnes piekļūstamības izvērtēšanai. Skatīt pilnu informāciju par vadlīnijām angļu valodā www.w3.org/TR/WCAG20.

2020.gada 22.decembra Valsts ieņēmumu dienesta tīmekļvietnes piekļūstamības izvērtējums.

Ko mēs darām, lai uzlabotu piekļūstamību?

 

Jau tagad esam veikuši tīmekļvietnes piekļūstamības izvērtējumu un turpmāk plānojam veikt vairākus uzlabojumus, kas tīmekļvietni padarīs pieejamāku. 

Ziņas par piekļūstamības paziņojuma sagatavošanu
 

Šis paziņojums pirmreizēji sagatavots 2020.gada 23.decembrī.