Saite uz deklarāciju 2020

Vienotais nodokļu konts

Nodokļu izmaiņas 2021

Jaunumi

27
Okt
08.50
08.50

VID un Valsts policija uzsāk darbu pie vienotas kriminālizlūkošanas datu apmaiņas sistēmas

Lai stiprinātu tiesībaizsardzības iestāžu sadarbību ekonomisko noziegumu novēršanā un apkarošanā, Valsts ieņēmumu dienests (VID) sadarbībā ar Valsts policiju ir uzsācis vienotas kriminālizlūkošanas datu apmaiņas sistēmas izstrādi. Vienotā datu apmaiņas sistēma ietvers datu digitālās analītikas instrumentu un VID Nacionālā kriminālizlūkošanas modeļa digitālo atbalsta sistēmu, kura tiks savienota ar Valsts policijas datubāzi. Darbam ar sistēmu tiks sagatavoti informācijas analītiķi un īpašo uzdevumu eksperti.

26
Okt
15.36
15.36

Valdība apstiprina apgrozāmo līdzekļu un subsidēto darba algu atbalsta programmas Covid-19 ietekmētajiem uzņēmumiem

! Ekonomikas ministrijas ziņa, publicēta 26.10.2021.

Ministru kabinets š.g. 26. oktobra apstiprināja Ekonomikas ministrijas izstrādātas Covid-19 krīzes atbalsta programmas uzņēmumiem, kuru darbība būtiski ierobežota Covid-19 straujās izplatības dēļ. Krīzē cietušajiem komersantiem būs pieejama apgrozāmo līdzekļu granta programma un algu subsīdiju programma daļēji nodarbinātajiem darbiniekiem. Atbalsta sniegšanas nosacījumi definēti, precizējot jau pērn izstrādātās atbalsta programmas, piešķirot to atjaunošanai papildu finansējumu, nosakot jaunus atbalsta saņemšanas kritērijus, kā arī mainot periodu, par kuru komersanti varēs saņemt atbalstu.

26
Okt
15.00
15.00

Traucēta darba nespējas lapu pieejamība EDS

Tehnisku iemeslu dēļ VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS) klientiem pašlaik var būt traucēta pārskata “Darbinieku darbnespējas lapu dati” pieejamība. Tas nozīmē, ka darba devējs datus par darbiniekam noslēgtajām slimības lapām var saņemt ar aizkavēšanos.

Notikumi

4
Nov
11.00

Jauns grāmatvedības likums: kas mainīsies

2022. gada 1. janvārī spēkā stāsies jauns “Grāmatvedības likums”, aizstājot pašlaik spēkā esošo likumu “Par grāmatvedību”. Ja esi uzņēmējs, grāmatvedis, finansists, nodokļu speciālists vai vienkārši gribi zināt jaunāko par grāmatvedības kārtošanu, tiekamies seminārā, kur stāstīsim par būtiskākajām izmaiņām, ko paredz jaunais likums un ar to saistītie tiesību akti!

Lektore – Dina Kucina, VID Nodokļu pārvaldes galvenā nodokļu inspektore

11
Nov
09.00

PVN un grāmatvedības piemērošana ēdienu piegādēm, izmantojot mobilās lietotnes pakalpojumu

Seminārā runāsim par būtiskākajām izmaiņām Latvijas ēdināšanas uzņēmumiem, kuri ēdienu piegādā, izmantojot mobilās lietotnes vai interneta vietnes. Covid-19 laikā ir plaši attīstījusies ēdienu piegāde, pasūtot to internetā. Seminārā apskatīsim piemērus, kā varētu veikt ēdienu piegādi un saņemt mobilās lietotnes/interneta vietnes un kurjera pakalpojumus, kā šādus darījumus deklarēt PVN deklarācijā un uzskaitīt grāmatvedībā.

7
Dec
09.00

PVN un grāmatvedības piemērošana preču mazumtirdzniecībai interneta vidē

Seminārā runāsim par būtisko Latvijas komersantiem un saimnieciskās darbības veicējiem, kuri tirgo savas preces internetā pircējiem jebkur pasaulē jeb izmanto elektronisko tirdzniecības vietu/platformu.