JaunumiApakšsadaļu izvēlne
26
Jan
13.04
13.04

Sabiedriskā labuma komisija atbalsta sabiedriskā labuma statusa piešķiršanu

Informējam, ka 26.01.2021. sēdē Nr.2 (videokonferences režīmā). Sabiedriskā labuma komisija saskaņā ar Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 6.panta otro daļu pieņēma lēmumu ieteikt Valsts ieņēmumu dienestam pieņemt lēmumu piešķirt sabiedriskā labuma organizācijas statusu 7 organizācijām.

26
Jan
12.42
12.42

26.janvāris - Starptautiskā muitas diena

Šodien, 26.janvārī, tiek atzīmēta Starptautiskā muitas diena.

Reaģējot uz notikumiem, kas mainījuši ierasto lietu kārtību visās valstīs, Pasaules Muitas organizācija šogad Starptautiskajā muitas dienā aicina novērtēt muitas vienotos centienus izkļūt no koronavīrusa krīzes un atbalstīt uzņēmumus, stiprinot globālās piegādes ķēdes un tādējādi palīdzot atlabt ekonomikai. 

25
Jan
19.19
19.19

Par deklarētajiem un veiktajiem nodokļu maksājumiem kopš 2021. gada 1.janvāra

Kopš šā gada 1.janvāra, ievērojot mainīto nodokļu nomaksas termiņu un atsevišķos gadījumos arī deklarēšanas kārtības maiņu, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) administrētie iekšzemes nodokļi tiek maksāti vienotajā nodokļu kontā, bet informācijai par nodokļu nomaksu var sekot līdzi Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS).

25
Jan
08.40
08.40

Ja redzi nelikumības savā darba vietā vai kādā iestādē – cel trauksmi!

Jau kopš 2019. gada 1. maija ir spēkā Trauksmes celšanas likums . Tā mērķis ir Latvijā stiprināt trauksmes cēlēju aizsardzību un veicināt trauksmes celšanu sabiedrības interesēs par dažādiem pārkāpumiem. Tas nozīmē, ka ikvienam cilvēkam ir tiesības celt trauksmi publiskajā un privātajā sektorā par savā darba vidē novērotu sabiedrības interešu apdraudējumu.

25
Jan
08.31
08.31

Paplašināts dīkstāves atbalsts skaistumkopšanas nozarei

Lai sniegtu efektīvāku un plašāku atbalstu skaistumkopšanas nozarei, kam saistībā ar noteiktajiem Covid-19 drošības pasākumiem darbība ir apturēta pilnībā, Ministru kabinets ir lēmis papildināt dīkstāves atbalsta pasākumus visiem, kas šajā nozarē bija nodarbināti. Dīkstāves atbalstu varēs saņemt ne tikai skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēji, bet arī to atbalsta personāls, ja vien 2020. gada oktobrī vai novembrī, vai decembrī bija nodarbināts skaistumkopšanas nozares uzņēmumā vai arī darbojās kā pašnodarbinātā persona.

22
Jan
17.48
17.48

Paplašināts dīkstāves atbalsts skaistumkopšanas nozarē strādājošajiem

Lai sniegtu efektīvāku un plašāku atbalstu skaistumkopšanas nozarei, kam saistībā ar noteiktajiem Covid-19 drošības pasākumiem darbība ir apturēta pilnībā, Ministru kabinets ir lēmis papildināt dīkstāves atbalsta pasākumus visiem, kas šajā nozarē bija nodarbināti 2020. gada oktobrī vai novembrī, vai decembrī. Dīkstāves atbalstu varēs saņemt ne tikai skaistumkopšanas pakalpojumu sniedzēji, bet arī to atbalsta personāls, ja vien 2020. gada oktobrī vai novembrī, vai decembrī bija nodarbināts skaistumkopšanas nozares uzņēmumā vai arī darbojās kā pašnodarbinātā persona.

22
Jan
10.29
10.29

Čeku loterijas 2020. gada izlozes dalībniekiem jāpiesakās VID līdz 24. janvārim; decembra izlozes uzvarētājiem - līdz 9. februārim

Čeku loterijas dalībniekiem, kuri saņēmuši īsziņu, ka viņu decembrī reģistrētais čeks tiek virzīts 2020. gada izlozei, laimējušais dokuments ir jānosūta uz VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) 14 dienu laikā jeb līdz šī gada 24. janvārim (ieskaitot), savukārt tiem, kuri laimējuši kādu no decembra mēneša naudas balvām vai Padziļinātās sadarbības programmas dalībnieku papildu balvām, ir jāpiesakās EDS 30 dienu laikā no izlozes rezultātu publicēšanas dienas, tas ir, līdz 2021.gada 9. februārim (ieskaitot).

22
Jan
10.12
10.12

Šonakt ar eParakstu īslaicīgi nevarēs pieslēgties Elektroniskās deklarēšanas sistēmai

Saistībā ar VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” infrastruktūras uzturēšanas darbiem šī gada 23. janvārī laikā no plkst. 00:00 līdz 05:00 var tikt traucēta pieslēgšanās VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmai (EDS), izmantojot eID, eParaksts un eParaksts mobile. Pieslēgšanās ar citiem autentifikācijas līdzekļiem, tajā skaitā – ar internetbankas rekvizītiem, minētajā laikā joprojām būs iespējama.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

21
Jan
10.33
10.33

VID informē skaistumkopšanas nozares pārstāvjus par izmaiņām nodokļu jomā

Turpinot skaidrot 2020. gada nogalē pieņemtos grozījumus nodokļu jomā, Valsts ieņēmumu dienests (VID) piektdien, 22. janvārī, rīko tiešsaistes semināru Skaistumkopšanas nozares asociācijas biedriem par tieši šajā jomā strādājošajiem aktuālākajām izmaiņām nodokļu jomā 2021. gadā.

21
Jan
10.25
10.25

VID lūdz uzsākt kriminālvajāšanu pret personu par skaidras naudas nepatiesu deklarēšanu 30 845 eiro apmērā

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde Limbažu rajona prokuratūrai nodevusi kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai par liela apmēra skaidras naudas, ko, šķērsojot valsts robežu, ieved Latvijas Republikā vai izved no tās, nepatiesu deklarēšanu 30 845 eiro apmērā.