JaunumiApakšsadaļu izvēlne
23
Maijs
07.52
07.52

Konferencē informē par alus aprites tendencēm

Šī gada 23.maijā norisinās ikgadējā Baltijas valstu alus un iesala dzērienu darītāju zinātniski-praktiskā konference “Alus - mūsu nacionālais produkts”. Šogad tajā piedalās arī Valsts ieņēmumu dienesta Akcīzes preču aprites daļas vadītāja Baiba Šmite-Roķe. Viņa iepazīstinās konferences dalībniekus ar jaunākajām alus aprites tendencēm, akcīzes nodokļa politikas izmaiņām un ietekmi uz Latvijas tirgus rādītājiem.

22
Maijs
14.08
14.08

Sabiedriskā labuma komisija atbalsta sabiedriskā labuma statusa piešķiršanu

Informējam, ka š.g. 22.05.2018. sēdē Nr.10 Sabiedriskā labuma komisija saskaņā ar Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 6.panta otro daļu pieņēma lēmumu ieteikt Valsts ieņēmumu dienestam pieņemt lēmumu piešķirt sabiedriskā labuma organizācijas statusu organizācijām.

22
Maijs
07.46
07.46

Latvijā tiekas 9 Eiropas valstu tiesībaizsardzības iestāžu pārstāvji, lai dalītos labākajā praksē viltojumu apkarošanā

Aptuveni 2,5 % no pasaulē saražotās produkcijas tiek viltota, liecina Eiropas Intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu novērošanas centra (EU Observatory) pētījumu dati. Viltoto preču un pirātisma apkarošana ir liels izaicinājums, ar kuru ikdienā saskaras tiesībaizsardzības iestādes visā pasaulē. Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes statistikas dati liecina, ka pērn ir būtiski palielinājies aizturēto kontrafakto preču vienību skaits – kopā tika aizturētas 81484 kontrafakto preču vienības, kas, salīdzinot ar 2016. gadu, bija par 26920 preču vienībām vai 49,3 % vairāk.

21
Maijs
15.23
15.23

Papildu seminārs par importa muitas deklarāciju noformēšanas jaunumiem

Īstenojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansēto projektu “E-muita (1.kārta)”, turpinās muitas informācijas sistēmu pielāgošana Savienības Muitas kodeksa (Regula Nr.952/2013) prasībām un muitas procesu elektronizēšana. Šī gada 3.jūnijā plānota Elektroniskās muitas datu apstrādes sistēmas (EMDAS) jaunās versijas uzstādīšana produkcijas vidē. Tajā veiktas būtiskas funkcionālās izmaiņas un papildinājumi, tostarp, lai nodrošinātu importa muitas deklarāciju noformēšanu atbilstoši Regulas Nr.2015/2446 B pielikumā noteiktajam.

21
Maijs
14.00
14.00

VID kinologu komanda uzvar starptautiskajās Valsts robežsardzes kinologu sacensībās

Laikā no šī gada 15.maija līdz 18.maijam Valsts robežsardzes koledžā notika XXI Valsts robežsardzes kinologu sacensības ar dienesta suņu piedalīšanos. VID Muitas pārvaldes kinologu un narkotisko vielu meklēšanas darba suņu komanda tajās izcīnīja pārliecinošu uzvaru, savukārt VID Muitas pārvaldes vecākais muitas eksperts Guntis Vizulis ar darba suni Jerom narkotisko vielu meklēšanas disciplīnā 27 dalībnieku konkurencē ierindojās godpilnajā 2. vietā.

18
Maijs
11.23
11.23

Latvijas muitas kinologs ar darba suni uzvar starptautiskajās sacensībās “Ukraina 2018”

Laikā no šī gada 15.maija līdz 18.maijam Valsts robežsardzes koledžā notika XXI Valsts robežsardzes kinologu sacensības ar dienesta suņu piedalīšanos. VID Muitas pārvaldes kinologu un narkotisko vielu meklēšanas darba suņu komanda tajās izcīnīja pārliecinošu uzvaru, savukārt VID Muitas pārvaldes vecākais muitas eksperts Guntis vizulis ar darba suni Jerom narkotisko vielu meklēšanas disciplīnā 27 dalībnieku konkurencē ierindojās godpilnajā 2. vietā.

18
Maijs
08.46
08.46

Aicinām pieteikties jaunos uzņēmējus “Starta dienai” Rīgā 31.maijā

Šī gada 31. maijā Rīgā notiks noslēdzošais šī pavasara pasākums biznesa uzsācējiem “Starta diena.” Tajā būs sastopami arī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) nodokļu eksperti, lai konsultētu pasākuma apmeklētājus par uzņēmējdarbības uzsākšanu un VID e-pakalpojumiem. Visi interesenti ir aicināti elektroniski pieteikt savu dalību ALTUM tīmekļa vietnē.

17
Maijs
08.40
08.40

Igaunijā tiekas Baltijas valstu nodokļu un muitas administrāciju vadītāji

Šī gada 17.maijā Sāremā, Igaunijā notiks Latvijas, Lietuvas un Igaunijas nodokļu un muitas administrāciju vadītāju tikšanās, lai diskutētu un apmainītos ar viedokļiem par būtiskākajām aktualitātēm un sasniegumiem nodokļu un muitas jomā Baltijas valstīs. Tikšanās laikā plānots parakstīt vienošanos par regulāru informācijas apmaiņu starp Baltijas valstu muitas dienestiem risku pārvaldības un muitas kontroles jomā.

16
Maijs
13.42
13.42

Neskatoties uz stabilo ekonomikas izaugsmi, ēnu ekonomika Latvijā ir pieaugusi par 1.3%

Šodien publiskotie Rīgas Ekonomikas augstskolas (SSE Riga) “Ēnu ekonomikas indeksa Baltijas valstīs” rezultāti liecina, ka ēnu ekonomikas apjoms Latvijā 2017. gadā tomēr ir palielinājies, neskatoties uz ekonomikas augšupeju 2017. gadā. Izteikts procentos no iekšzemes kopprodukta (IKP), ēnu ekonomikas lielums 2017. gadā Latvijā ir 22%, bet Lietuvā un Igaunijā – 18.2%.

16
Maijs
08.27
08.27

Līdz 1.jūnijam daļai iedzīvotāju obligāti jāiesniedz Gada ienākumu deklarācija

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) atgādina, ka līdz šī gada 1. jūnijam ieskaitot vairākām iedzīvotāju kategorijām obligāti jāiesniedz gada ienākumu deklarācija par 2017.gadā gūtajiem ienākumiem.