JaunumiApakšsadaļu izvēlne
23
Okt
09.42
09.42

Čeku loterijas septembra izlozes uzvarētājiem jāpiesakās VID līdz 10. novembrim; gada izlozes dalībniekiem – līdz 25. oktobrim

Svētdien, 11. oktobrī, TV3 raidījumā “SuperBingo” tradicionāli tika paziņoti Valsts ieņēmumu dienesta (VID) rīkotās Čeku loterijas naudas balvu un papildu balvu laimētāji par septembra mēnesi. No Čeku loterijas septembra izlozei reģistrētajiem 944780 čekiem, kvītīm un biļetēm izlozētas 54 naudas balvas, kā arī 14 papildu balvas, ko sarūpējuši VID Padziļinātās sadarbības programmas dalībnieki.

22
Okt
13.16
13.16

VID seminārs iedzīvotājiem “Kas mainīsies, vedot vai sūtot preces uz Latviju no Apvienotās Karalistes?”(ar prezentāciju)

Līdz šī gada 31.decembrim ir spēkā pārejas periods, kurā Apvienotā Karaliste vairs nav Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts, bet uz to turpina attiekties ES tiesības un pienākumi. Taču jau nākamā gada 1.janvārī šis pārejas periods beidzas, un tas nozīmē, ka vairs nebūs spēkā ierastā brīvā preču un personu kustība Apvienotās Karalistes un citu ES valstu, tajā skaitā – Latvijas, starpā.  

22
Okt
08.25
08.25

Šonedēļ notiek akcija “Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids!”

No šī gada 19. oktobra līdz 25. oktobrim norisinās ikgadējā akcija “Dienas bez rindām”, kam šogad izvēlēts vadmotīvs “Darīt digitāli – Tavs jaunais dzīvesveids!”. Šogad akcijas galvenās aktivitātes ir vebināri – tiešsaistes semināri, kuros dalībnieki stāstīs un rādīs dažādus digitālos risinājumus, ko piedāvā valsts pārvaldes un pašvaldību iestādes. Akcijas ceturtajā dienā VID pārstāve Diāna Blūma atgādinās par daudzveidīgajiem VID e-pakalpojumiem, kas pieejami jau šobrīd, kā arī informēs par jaunajām iespējām, kas būs spēkā jau no nākamā gada sākuma.

22
Okt
08.02
08.02

VID: elektroniskās cigaretes internetveikalā iegādāties nedrīkst

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot pasta sūtījumu dokumentu un muitas fizisko kontroli, arvien biežāk komerciālos sūtījumos atklāj elektroniskās cigaretes un to uzpildes flakonus, ko iegādāties internetveikalā un saņemt pasta sūtījumā ir aizliegts. Iepriekšējās nedēļas nogalē vien atklāti 46 šādu preču nelegālas sūtīšanas gadījumi, izņemtas 4 980 elektroniskās smēķēšanas ierīces.

21
Okt
11.58
11.58

VID un biedrība “Zemnieku saeima” aktualizē sadarbību

Šī gada 21. oktobrī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme un biedrības “Zemnieku saeima” valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš parakstīja aktualizētu vienošanos par sadarbību nodokļu administrēšanas un godīgas konkurences veicināšanas jomā.

21
Okt
09.01
09.01

VID seminārs uzņēmējiem “Kā sagatavoties darījumiem ar Apvienoto Karalisti?”(ar prezentāciju)

Līdz šī gada 31.decembrim ir spēkā pārejas periods, kurā Apvienotā Karaliste vairs nav Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts, bet uz to turpina attiekties ES tiesības un pienākumi. Taču jau  nākamā gada 1.janvārī šis pārejas periods beidzas, un tas nozīmē, ka vairs nebūs spēkā ierastā brīvā preču un personu kustība Apvienotās Karalistes uz citu ES valstu, tajā skaitā – Latvijas, starpā.  

21
Okt
07.55
07.55

VID lūdz uzsākt kriminālvajāšanu par aplokšņu algu izmaksu autoservisā

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde šī gada oktobrī Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīja kriminālprocesu pret divām personām par kādā Rīgas autoservisā veiktu grāmatvedības uzskaitē neuzrādītu algu izmaksu ievērojamā apmērā.

20
Okt
09.09
09.09

VID Nodokļu un muitas policija nodod kriminālvajāšanai personu par krāpšanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielos apmēros

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde šī gada oktobrī Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētai prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīja kriminālprocesu pret fizisku personu par pievienotās vērtības nodokļa pārmaksas izkrāpšanu un šo noziedzīgi iegūto līdzekļu legalizēšanu lielos apmēros.

19
Okt
09.14
09.14

Atklāj 13 tonnas tabakas lapu; valstij novērstais zaudējums - vairāk nekā 1 miljons eiro

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldē uzsākts kriminālprocess par iespējamu nelikumīgu tabakas izstrādājumu  pārvietošanu lielā apmērā. Atklātais pārkāpums ir novērsis zaudējumus valsts budžetam vairāk nekā 1 miljona eiro apmērā.

16
Okt
16.55
16.55

“Konsultē vispirms” ir pamats valsts pārvaldes kultūrai, kas balstās uz sadarbību un atbildīgu rīcību

Ikgadējā forumā par “Konsultē vispirms” principa ieviešanu klientu apkalpošanā un pārmaiņu veicināšanā, kas notika š.g. 8. oktobrī,  valsts uzraugošo iestāžu un uzņēmēju pārstāvji pārrunāja aktualitātes uzņēmējdarbības uzraudzībā un sadarbībā ar klientiem, jo īpaši akcentējot attālinātās un digitālās pieejas darbam, kas šogad līdz ar Covid-19 ierobežojumiem tika plaši piemērotas ikdienas darbā abās pusēs.