JaunumiApakšsadaļu izvēlne
6
Aug
08.42
08.42

VID lūdz uzsākt kriminālvajāšanu par skaidras naudas nedeklarēšanu vairāk nekā 25 tūkstošu eiro apmērā

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde Daugavpils prokuratūrai nodevusi kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu par liela apmēra skaidras naudas summas nedeklarēšanu, šķērsojot valsts ārējo robežu.

31
Jūl
09.51
09.51

Izmaiņas tranzīta pārvadājumos caur Krievijas Federāciju

Saskaņā ar Krievijas Federācijas Transporta ministrijas un Starptautisko autopārvadātāju asociācijas mājaslapā publicēto informāciju no š.g. 15.jūlija, veicot starptautiskus kravu pārvadājumus ar autotransportu un pa dzelzceļu tranzītā caur Krievijas Federācijas teritoriju uz trešajām valstīm, ir atļauts vest Krievijas Federācijas noteikto sankciju sarakstā iekļautās preces.

30
Jūl
15.53
15.53

VID uzlabos pārrobežu noziegumu novēršanu un apkarošanu

Šī gada 27. jūlijā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme un Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Ingūna Aire parakstīja līgumus par divu nozīmīgu projektu - “Ekonomisko noziegumu novēršana un apkarošana robežšķērsošanas vietā “Terehova”” un "Tiesībsargājošo iestāžu sadarbības veicināšana ekonomisko noziegumu novēršanā un apkarošanā Latvijā" – īstenošanu.

30
Jūl
14.49
14.49

Sabiedriskā labuma komisija atbalsta sabiedriskā labuma statusa piešķiršanu

Informējam, ka 30.07.2020. sēdē Nr.13, Sabiedriskā labuma komisija saskaņā ar Sabiedriskā labuma organizāciju likuma 6.panta otro daļu pieņēma lēmumu ieteikt Valsts ieņēmumu dienestam pieņemt lēmumu piešķirt sabiedriskā labuma organizācijas statusu sabiedriskā labuma darbības jomās 4 organizācijām.

30
Jūl
11.51
11.51

Valsts ieņēmumu dienests vienkāršo deklarāciju iesniegšanas procesu uzņēmumiem

Lai nodokļu maksātāji no savas grāmatvedības sistēmas varētu iesniegt nodokļu un informatīvo deklarāciju datus automātiski, kā arī saņemt sev saistošos datus, kas uzkrāti Valsts ieņēmumu dienesta (VID) datubāzē, Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) ir ieviests jauns risinājums – serviss saskarne Application Programming Interface jeb EDS API.

30
Jūl
09.51
09.51

Izmantojot Eiropas Savienības finansējumu, VID stiprina kontrabandas apkarošanu

Lai stiprinātu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) muitas iestāžu cīņu ar kontrabandu un citiem finanšu noziegumiem, VID nepārtraukti pilnveido tehnisko aprīkojumu un ievieš darbā jaunākās tehnoloģijas. Īstenojot Eiropas Komisijas (EK) Eiropas Biroja krāpšanas apkarošanai (OLAF) programmas “Hercule III” projektu, VID ir iegādājies bezpilota gaisa kuģi un divus transporta līdzekļus ar specializētu aprīkojumu un automatizēto numuru atpazīšanas sistēmu, kā arī apmācījis darbiniekus darbam ar šiem tehniskajiem līdzekļiem.

28
Jūl
14.53
14.53

Pagarināts atbrīvojuma no nodokļiem piemērošanas termiņš precēm, kas nepieciešamas, lai cīnītos pret Covid-19

Līdz 2020.gada 31.oktobrim ir pagarināts ievedmuitas nodokļu un pievienotās vērtības nodokļa atbrīvojumu piemērošanas termiņš precēm, kas ir nepieciešamas un tiek ievestas no trešajam valstīm Covid-19 izplatības ierobežošanai. Tas noteikts ar Komisijas 2020. gada 23. jūlija Lēmumu (ES) 2020/1101, ar kuru groza Lēmumu (ES) 2020/491 par atbrīvojumu no ievedmuitas nodokļiem un no importa PVN, ko piešķir precēm, kas nepieciešamas Covid-19 uzliesmojuma seku apkarošanai 2020. gadā. 

28
Jūl
08.45
08.45

VID Nodokļu un muitas policija nodod kriminālvajāšanai trīs personas par izvairīšanos no nodokļu nomaksas vairāk nekā 2,5 miljonu eiro apmērā

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde Saldus rajona prokuratūrai šī gada jūlijā kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīja kriminālprocesu pret trīs fiziskām personām par izvairīšanos no nodokļu nomaksas vairāk nekā 2,5 miljonu eiro apmērā. Pret divām no šīm personām kriminālvajāšanu tika lūgts uzsākt jau 2013.gadā par līdzīga rakstura noziegumiem. Toreiz tiesa par vainīgu atzina vienu no tām un piesprieda naudas sodu - 9600 eiro apmērā.

24
Jūl
16.21
16.21

VID rosina sākt kriminālprocesu pret bijušo amatpersonu par kukuļa pieprasīšanu

Šī gada 23. jūlijā Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) Iekšējās drošības pārvalde nosūtīja Ludzas rajona prokuratūrai krimināllietas materiālus, rosinot uzsākt kriminālvajāšanu pret kādu bijušo VID Muitas pārvaldes Latgales muitas kontroles punkta amatpersonu par kukuļa pieprasīšanu un pieņemšanu. Minētā amatpersona jau kopš 2019. gada oktobra nestrādā VID, taču tas neatbrīvo personu no Krimināllikumā paredzētās atbildības.

24
Jūl
08.40
08.40

VID Nodokļu un muitas policija aptur no ieslodzījuma vietas koordinētu narkotisko vielu kontrabandas grupējuma darbību

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas amatpersonas šā gada jūlijā apturēja personu grupas, kura, iespējams, veica narkotisko vai psihotropo vielu prekursoru kontrabandu un realizāciju lielā apmērā, darbību.