Kā varu pievienot savus čekus savai gada ienākumu deklarācijai?

 Publicēts: 27.02.2019. 14.12


Apakšsadaļu izvēlne
Atbilde:

Savus attaisnoto izdevumu dokumentus (čeks, kvīts .u.c.) var pievienot izmantojot VID mobilo lietotni “Attaisnotie izdevumi”, izmantojot VID EDS sadaļas “Attaisnoto izdevumu dokumenti” pogu “Pievienot jaunu dokumentu”.

Sākotnēji Jums ir jālejupielādē VID mobilā lietotne “Attaisnotie izdevumi” savā “AppStore” vai “Google play” veikalā atkarībā no ierīces kuru lietojat. Pēc lietotnes lejupielādes tajā autentificējies, izmantojot savu VID piešķirto EDS lietotājvārdu un paroli vai QR kodu, kurš atrodams savā EDS profila “QR kods autentifikācijai mobilajā aplikācijā” sadaļā.

Attaisnotie izdevumi

Gadījumā, ja VID piešķirtais EDS lietotājvārds un parole ir aizmirsti vai nozaudēti tos var atjaunot EDS sadaļā “Profils” izmantojot www.latvija.lv vai “eParaksts” paplašinājumu vai zvanot uz VID konsultatīvo tālruni +371 67120000

Pēc autentificēšanās atver lietotni “Attaisnotie izdevumi”:

  1. Nofotografē iegūto attaisnoto izdevumu dokumentu vai izvēlies no savas ierīces galerijas savu iepriekš nofotografētu attaisnoto izdevumu dokumentu;
  2. Ievadi šādus dokumenta datus tam paredzētajos logos:
  3. Ja dokumenta datums nav dokumenta izdošanas datums tad dokumenta datumu;
  4. Dokumenta numuru;
  5. Dokumenta izdevēja/izsniedzēja reģistrācijas numurs;
  6. Pakalpojuma tipu.
  7. Nospied pogu “Saglabāt”.

 

Visi attaisnoto izdevumu dokumenti, kuri iesniegti, izmantojot mobilo lietotni, tiek importēti uz EDS sadaļu “Attaisnoto izdevumu dokumenti” un attiecīgi uz Jūsu gada ienākumu deklarāciju.

Attaisnotie izdevumi
Pašā gada ienākumu deklarācijas vienkāršotā versijā EDS piedāvā iespēju pievienot izmantojot pogu "Pievienot maksājuma dokumentu".
Vienkāršotā versija
Aizpildot deklarācijas detalizēto versiju ir jānospiež poga "Pievienot maksājuma dokumentu".
Detalizētā versija

Izvēloties jebkuru no šiem čeku pievienošanas veidiem, pēc to augšupielādes tie būs jāatšifrē norādot attaisnoto izdevumu veidu, vārdu, uzvārdu, personas kodu, radniecību, dokumenta datumu, numuru, pakalpojuma sniedzēja reģistrācijas numuru vai personas kodu, nosaukumu vai vārdu, uzvārdu, attaisnojuma dokumentā norādītā summu.