Pasta sūtījumi

 Publicēts: 23.07.2020. 16.09


Apakšsadaļu izvēlne

Starptautisko pasta sūtījumu piegādi Latvijas Republikā nodrošina VAS „Latvijas Pasts”, kas ir universālā pasta pakalpojuma sniedzējs, un vairāki pasta komersanti, piedāvājot eksprespasta vai kurjerpasta pakalpojumus –  SIA „TNT Latvia”, SIA „DHL Latvia”, SIA „EKL/LS” („UPS” pilnvarotais pārstāvis Latvijā), „FedEx Express” („Federal Express Corporation” filiāle Latvijā) u.c.

Saņemot un nosūtot vēstules, paciņas vai citus pasta sūtījumus, ir jāievēro muitas noteikumi.

Ka sanemt sutijumu no valsts arpus ES

Personām, kuras saņem sūtījumus no trešajām valstīm, ir pieejams e-pakalpojums – Importa muitas deklarācija pasta sūtījumiem. Tas dod iespēju fiziskai personai elektroniski aizpildīt vienkāršoto importa muitas deklarāciju par precēm pasta sūtījumos.

Domājot par klientu ērtībām, VID ir nodrošinājis iespēju EDS aizpildīt Importa muitas deklarāciju pasta sūtījumiem latviešu, angļu vai krievu valodā. Taču gadījumā, ja muitas amatpersona, izskatot deklarāciju, piemēram, būs pieprasījusi veikt izmaiņas, šī informācija deklarācijā būs norādīta tikai valsts valodā – latviešu valodā, neatkarīgi no tā, kādā valodā deklarācija tika iesniegta.

Kā noformēt un iesniegt muitas deklarāciju pasta sūtījumiem

 

Detalizētāka informācija par Importa muitas deklarācijas pasta sūtījumiem aizpildīšanu ir atrodama šeit.