Jaunumi

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Iekšējās drošības pārvalde (IDP) sadarbībā ar Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūru, kā arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, VID Nodokļu un muitas policiju un Valsts robežsardzi veikusi vērienīgas izmeklējošās darbības muitas kontroles punktā Terehova, kā rezultātā aizturētas VID Muitas pārvaldes amatpersonas.

Minētās darbības veiktas, turpinot pretkorupcijas pasākumu kopumu. VID jau ziņoja, ka ilgstošu izmeklējošo darbību rezultātā, sadarbojoties vairākām atbildīgajām institūcijām, VID IDP veica Muitas pārvaldes, Valsts policijas un Valsts robežsardzes darbinieku aizturēšanu aizdomās par kontrabandu organizētā grupā.

VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme norāda, ka VID ir pirmā valsts pārvaldes iestāde, kur ieviesta visaptveroša riskos balstīta darbinieku pārbaudes sistēma, sākot no pieņemšanas darbā un turpmāk ik gadu. “Tiek pārbaudītas visas amatpersonu deklarācijas, salīdzinātas ar datiem dažādās datu bāzēs un, ja ir konstatētas neatbilstības, tiek prasīts skaidrojums. Daudzos gadījumos ir cilvēciskas kļūdas, bet nopietnākajos – nelikumības. Caur analīzi un operatīvo darbu tiek izskaitļoti negodīgie darbinieki. Mūsu IDP strādā rūpīgi, ciešā kontaktā ar prokuratūru, izmeklēšana tiek veikta rūpīgi, tas prasa laiku, bet rezultāts neizpaliek,” saka I. Jaunzeme.

Ir izdarītas nozīmīgas iestrādnes, lai izskaustu nelikumības un vēl būs rezultāti, par kuriem VID nekavējoties informēs sabiedrību. “Svarīgi saprast to, ka, ja IDP veic savu darbu, svarīgi “neizbiedēt” darboni ar kādām nepārdomātām darbībām, kas varētu darīt viņu uzmanīgu un sarežģīt IDP darbu. Iekšējiem procesiem jābūt labi organizētiem un saskaņotiem, tikai tad būs rezultāts,” tā I. Jaunzeme.

Izmeklēšanas interesēs šobrīd papildu informācija netiek sniegta.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19.pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

VID aicina – ja ir aizdomas par Valsts ieņēmumu dienesta darbinieku pieļautu likuma pārkāpumu, negodprātīgu un ētikas normām neatbilstošu rīcību, ziņo, zvanot uz VID bezmaksas uzticības tālruni +371 80009070. VID garantē sniegtās informācijas un tās avota konfidencialitāti.