Projektu aktualitātes
EEA Grants un VID logo ansamblis 

Lai stiprinātu tiesībaizsardzības iestāžu sadarbību ekonomisko noziegumu novēršanā un apkarošanā, Valsts ieņēmumu dienests (VID) sadarbībā ar Valsts policiju izstrādā vienotu kriminālizlūkošanas datu apmaiņas sistēmu. Vienotā datu apmaiņas sistēma ietvers datu digitālās analītikas instrumentu un digitālo atbalsta sistēmu, kura tiks savienota ar Valsts policijas datubāzi. Darbam ar sistēmu tiks sagatavoti informācijas analītiķi un īpašo uzdevumu eksperti.

Ir izsludināts slēgts konkurss par divu mācību pasākumu organizēšanu īpašo uzdevumu ekspertu sagatavošanai. Konkursa piedāvājumu iesniegšanas termiņš ir līdz 2022. gada 16. jūnijam.

Tiek izstrādāta programmatūras bāzes sistēmas funkcionalitātei saskaņā ar specifikācijām un arhitektūras aprakstu, kā arī tiek izstrādāta datu apmaiņas dokumentācija un datu apmaiņas sistēma.

Ir uzsākta datu analītiskās sistēmas un datu savākšanas programmas testēšana.

Šis ir viens no diviem VID īstenotajiem Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014.–2021. gada perioda līdzfinansētās programmas “Starptautiskā policijas sadarbība un noziedzības apkarošana” projektiem.