Jaunumi Kontrabanda Muita
Uz galdiem stāv no automašīnas slēptuvēm izņemtas kontrabandas cigaretes

Veicot muitas kontroles pasākumus Ventspils ostā, Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes amatpersonas novērsa 70 000 (3500 paciņas) cigarešu nelikumīgu pārvietošanu. Cigaretes bija noslēptas vieglās automašīnas, kas bija ceļā uz Zviedriju, durvīs, grīdā un citās slēptuvēs.  

Vakar, 2024. gada 1. februārī, muitas kinologs ar darba suni veica transportlīdzekļu kontroli pirms to uzbraukšanas uz prāmja, kas kursē no Ventspils uz Zviedrijas ostas pilsētu Nīnashamnu. Pārbaudes laikā darba suns izrādīja pastiprinātu interesei par kādu vieglo automašīnu ar Lietuvas Republikas valsts reģistrācijas numuru. Muitas amatpersona pieņēma lēmumu novirzīt transportlīdzekli padziļinātās kontroles veikšanai.

Veicot padziļināto kontroli, muitnieki atklāja, ka bagāžas nodalījuma grīdā ir speciāli izveidota slēptuve, kas pilna ar cigarešu paciņām. Arī automašīnas grīdā zem sēdekļiem tika konstatētas slēptuves, kas bija izveidotas tā, lai cigaretēm varētu piekļūt no sliekšņiem. Turpinot pārbaudi, muitas amatpersonas konstatēja, ka cigaretes ir paslēptas arī durvīs, zem motora telpas pārsega apšuvuma, sēdekļu atzveltnēs.

Kopumā transportlīdzeklī tika konstatēti 70000 cigarešu (3500 paciņas cigarešu) “NZ Gold” un “Minsk Capital” ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām. Nesamaksātā nodokļu summa par šādu daudzumu cigarešu ir aptuveni 14 000 eiro.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietas materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmuma pieņemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu.

Vieglajā automašīnā atvērta slēptuve ar kontrabandas cigaretēm
Vieglajā automašīnā atvērta slēptuve ar kontrabandas cigaretēm
Vieglās automašīnas durvīs atvērta slēptuve ar kontrabandas cigaretēm
Vieglās automašīnas durvīs atvērta slēptuve ar kontrabandas cigaretēm