Jaunumi Kontrabanda Muita
Puspiekabes grīdā izveidotā slēptuvē atrodas 170 tūkstoši kontrabandas cigarešu.
Puspiekabes grīdā izveidotā slēptuvē atrodas 170 tūkstoši kontrabandas cigarešu.

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot kravas automašīnu kontroli uz Latvijas robežas ar Baltkrieviju, novērsa cigarešu kontrabandu lielā apjomā. Kopumā 8518 paciņas cigarešu jeb 170 360 cigaretes bija paslēptas puspiekabes grīdā speciāli izveidotā slēptuvē.

2024. gada 3. februārī Pāternieku muitas kontroles punktā no Baltkrievijas iebrauca kravas automašīna, ar kuru tika pārvietota krava  – mēbeļu daļas. Pamatojoties uz risku informāciju, transportlīdzeklis tika novirzīts pārbaudei ar kravu kontroles rentgena iekārtu.

Analizējot skenējumu attēlus, muitas amatpersonām radās aizdomas par nedeklarētu preču esību transportlīdzeklī. Veicot padziļināto kontroli un iesaistot tajā arī muitas kinologu ar tabakas izstrādājumu meklēšanas darba suni, apstiprinājās aizdomas par kontrabandas cigarešu slēpšanu puspiekabes grīdas konstrukcijā.

Pēc pilnīgas kravas izkraušanas un puspiekabes grīdas demontāžas muitas amatpersonas konstatēja, ka konstrukcijā ir veiktas izmaiņas, speciāli izveidojot slēptuvi, lai tajā varētu ievietot lielu daudzumu cigarešu.

Kopumā transportlīdzeklī bija paslēptas 170 360 cigaretes jeb 8518 paciņas kontrabandas cigarešu "Minsk Superslims" ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Valsts budžetā nesamaksātā nodokļu summa par šādu daudzumu cigarešu ir gandrīz 35 000 eiro. Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietas materiāli tika nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmuma pieņemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu.

Par minēto faktu VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 190.panta trešās daļas pret vienu personu par muitošanai pakļauto preču vai citu vērtību ievešanu Latvijas Republikas muitas teritorijā vai izvešanu no tās, apejot muitas kontroli vai noslēpjot tās no šādas kontroles, vai nedeklarējot, vai izmantojot viltotus muitas vai citus dokumentus, vai citādā nelikumīgā veidā (kontrabanda), ja tā izdarīta lielā apmērā.

Demontējot puspiekabes grīdu atklāj kontrabandas cigarešu slēptuvi.
Demontējot puspiekabes grīdu atklāj kontrabandas cigarešu slēptuvi.