EDS Jaunumi
Vizuāls attēls ar datora galda attēlojumu

Šī gada 20. jūlijā tehnisku traucējumu dēļ lietotājiem uz laiku nebija iespējas pieslēgties darbam ar Elektroniskās deklarēšanas sistēmu. Pašlaik EDS pieejamība ir atjaunota, tomēr visas dienas garumā bija traucēta iespēja iesniegt PVN deklarācijas. Lai uzņēmēji varētu tās iesniegt bez kavējumiem, to PVN deklarāciju iesniegšanas termiņš ir pagarināts par divām darba dienām, tas ir, līdz 24. jūlijam. Tādējādi PVN deklarācijām, ko nav iespējams iesniegt laikā līdz 20. jūlijam, bet kas tiks iesniegtas līdz 24. jūlijam, nav kavējuma un attiecīgi par to netiek piemērots sods.

EDS nepieejamību izraisīja bojājumi vienā no vecākajiem VID IT infrastruktūras posmiem, kas izveidots pirms 24 gadiem. Novecojušo infrastruktūru VID pakāpeniski aizstāj ar mūsdienīgiem risinājumiem, kas piemēroti gan augstākai noslodzei, gan sarežģītākai datu apstrādei. VID jau ir pārgājis uz jaunu maksājumu apstrādes informācijas sistēmu, kas ļāvis ieviest uzkrāšanas principu budžeta uzskaitē un iedzīvotājiem un uzņēmumiem 42 dažādus nodokļu maksājumu kontus aizstāt ar vienu. Šo procesu paredzēts turpināt, atsakoties no visiem novecojušajiem risinājumiem un tādējādi mazinot arī sistēmu darbības traucējumu risku.

Tāpat šogad VID kopā ar LVRTC ir uzsācis darbu pie jauna Rezerves datu centra. Šāds datu centrs ļaus daudz efektīvāk strādāt ar VID rīcībā esošajiem kritisko informācijas sistēmu rezerves datiem, samazinot vai novēršot pārtraukumus VID sniegtajiem pakalpojumiem iedzīvotājiem un uzņēmējiem.

VID ir lielākās Latvijas IT infrastruktūras turētājs un attīstītājs; darām visu iespējamo, lai tās sakārtošana šajos pārejas gados notiktu ar pēc iespējas mazākiem traucējumiem, tomēr reizēm pakalpojuma sniegšanas pārtraukumus paredzēt nav iespējams. Pateicamies par jūsu pacietību un sapratni. Mēs strādājam kopā ar jums un darīsim visu, lai šādi pārtraukumi būtu pēc iespējas retāk.