Jaunumi Kontrabanda Muita
Čuguna gabalos ieraktas daudz cigarešu paciņas
Čuguna gabalos ieraktas daudz cigarešu paciņas

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes un Valsts robežsardzes amatpersonas, veicot kravas vilcienu kontroli, atklāja 137 980 kontrabandas cigarešu (6899 paciņas cigarešu), kas bija ievestas no Baltkrievijas. Cigaretes tika slēptas vagonos ar čuguna kravām.

2023. gada 3. februārī Indras muitas kontroles punktā (MKP), veicot no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena sastāva kontroli, muitas amatpersonas, tostarp muitas kinologi ar tabakas izstrādājumu meklēšanā apmācītiem darba suņiem, un Valsts robežsardzes darbinieki vairākos vagonos ar čuguna kravu konstatēja slēptas, nedeklarētas preces – cigaretes. Vagonos zem čuguna gabalu kārtas atradās kastes ar 50 000 cigarešu "NZ  Gold" un "Premjer" (2500 paciņas cigarešu) ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Tajā pašā dienā Rīgas brīvostas MKP muitas amatpersonas, pamatojoties uz uzņēmuma pārstāvja sniegto informāciju par kravas izkraušanas laikā konstatētām cigaretēm, veica vagona ar čuguna kravu padziļināto kontroli. Kontroles rezultātā izņemtas 17 980 cigaretes (899 paciņas cigarešu) "NZ Gold" un "Premjer" ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Savukārt 2. februārī Indras MKP amatpersonām, veicot vilciena sastāva skenēto attēlu analīzi, radās aizdomas par nedeklarētas preces esamību vairākos vagonos. Muitas kontroles gaitā muitnieki izņēma 50 000 cigarešu "NZ Gold" (2500 paciņas cigarešu) ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Veicot cita vilciena sastāva pārbaudi ar darba suņiem, muitas kinologiem radās aizdomas par cigarešu nelikumīgu pārvietošanu divos vagonos ar čuguna kravu. Kontroles rezultātā muitas amatpersonas izņēma 20 000 cigarešu "NZ Gold" (1000 paciņas cigarešu) ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām.

Valstij nesamaksāto nodokļu summa par izņemtajām cigaretēm ir aptuveni 27 000 eiro.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu.

uz galda izliktas daudz cigarešu paciņas
Uz galda izliktas daudz cigarešu paciņas
atvērta kaste pilna ar cigarešu paciņām
Atvērta kaste pilna ar cigarešu paciņām
vairākas cigarešu kastes sniegā
Vairākas cigarešu kastes sniegā
Čuguna gabalos ierakta kaste
Čuguna gabalos ierakta kaste
Čuguna gabalos ieraktas daudz cigarešu paciņas
Čuguna gabalos ieraktas daudz cigarešu paciņas