Projektu aktualitātes
EEA Grants un VID logo ansamblis 

Lai paplašinātu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes kinologu zināšanas par jaunievedumiem attiecībā uz efektīvām muitas darba suņu apmācību metodēm un tabakas izstrādājumu ražošanā izmantotajiem materiāliem, 2022. gada 26. - 28. aprīlī Rēzeknes novadā tiek rīkotas specializētās mācības.

VID Muitas pārvalde mācības organizē kopā ar projekta sadarbības partneri – Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizāciju (OECD), kas piesaistījusi pasaulē atzītus ekspertus – Maiklu Elisu (Michael Ellis) – Starptautiskās kriminālpoliciju organizācijas Interpola bijušo direktora palīgu, konsultāciju uzņēmuma Ellis & Associates Ltd direktoru un dibinātāju, un Stjuartu Filipsu (Stuart Phillips) – kinologu, suņu instruktoru, kurš vada mācības tiesībaizsardzības iestādēm kinoloģijas jomā Lielbritānijā un visa pasaulē.

Ar darba suņu palīdzību VID Muitas pārvalde katru gadu aiztur vairākus desmitus likumpārkāpēju, atklāj noziedzīgus nodarījumus, kā arī atrod narkotisko vielu slēptuves, nezināmas izcelsmes cigaretes un skaidru naudu. Darba suns ir viens no pirmajiem palīgiem situācijās, kad cilvēka maņas savu fizioloģisko īpatnību dēļ nespēj konstatēt svarīgus apstākļus, vai arī, sastopoties ar pārspēku no pārkāpēja puses.

Kinologu un darba suņu sasniegtie rezultāti ir atkarīgi no apmācību un attīstības iespējām. Tādēļ ir ļoti nozīmīgi ne tikai apmācīt darba suņus, kinologus un pasniedzējus, bet arī nemitīgi padziļināt un uzlabot jau iegūtas zināšanas un prasmes.

Šo mācību mērķis ir gūt paraugpraksi, zināšanas par jaunākajām darba suņu apmācību metodēm, kā arī padziļināt VID Muitas pārvaldes kinologu zināšanas par to, kā atpazīt un izvairīties no dažādiem apstākļiem ikdienā, kas varētu negatīvi ietekmēt darba suņus un to spēju parādīt augstus darba rezultātus, kā veidot komunikāciju ar darba suni, apgūt uzticības veidošanas paņēmienus spēlēšanās un darba laikā.

Mācības norisināsies projekta “Ekonomisko noziegumu novēršana un apkarošana robežšķērsošanas vietā “Terehova”” ietvaros, kas tiek īstenots Eiropas Ekonomikas zonas granta līdzfinansētajā programmā “Starptautiskā policijas sadarbība un noziedzības apkarošana”. Plašāka informācija par projektu ir pieejama šeit.

Šis ir viens no diviem VID īstenotajiem Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014.–2021. gada perioda līdzfinansētās programmas “Starptautiskā policijas sadarbība un noziedzības apkarošana” projektiem. Plašāka informācija par abiem projektiem pieejama VID tīmekļvietnē