Jaunumi Nodokļu un muitas policija
MKP Silene

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde, pamatojoties uz VID Muitas pārvaldes un Iekšējās drošības pārvaldes sniegto informāciju, uzsāka kriminālprocesu pret Baltkrievijas pilsoni par kukuļdošanu VID amatpersonai. VID muitas amatpersona piedāvāto kukuli nepieņēma un nekavējoties ziņoja VID Iekšējai drošības pārvaldei.

2023. gada 2. septembrī Baltkrievijas Republikas pilsonis Latvijas Republikas muitas kontroles punktā "Silene" VID Muitas pārvaldes amatpersonai piedāvāja 5 eiro kukuli, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, atļautu ievest Latvijas Republikas teritorijā Eiropas Savienībā aizliegtus pārtikas produktus. VID muitas amatpersona piedāvāto kukuli nepieņēma un saskaņā ar noteikto kārtību ziņoja par to VID Iekšējās drošības pārvaldei.

Par šo faktu nekavējoties, 2023. gada 2 septembrī, VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē tika uzsākts kriminālprocess pret Baltkrievijas pilsoni par iespējamo noziedzīgo nodarījumu pēc Krimināllikuma 323.panta pirmajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījumam pazīmēm.

2023. gada 4. septembrī VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde paātrinātā procesa kārtībā kriminālprocesu nosūtīja Dienvidlatgales prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19. pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.