Jaunumi Muita
EEA Grants un VID logo ansamblis

 

 

 

 

2024. gada 19. aprīlī veiksmīgi noslēdzās Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes organizētais Eiropas atklātais čempionāts muitas kinologiem ar darba suņiem.  Ar šo plaša mēroga starptautisko pasākumu noslēdzas projekta “Ekonomisko noziegumu novēršana un apkarošana robežšķērsošanas vietā “Terehova”” īstenošana.  Projekta ietvaros ir izveidots un atklāts VID Muitas pārvaldes Kinoloģijas centrs Rēzeknē, Maskavas ielā 30.

Čempionātā piedalījās 15 komandas. Dažādās disciplīnās sacentās muitas kinologu komandas ar narkotisko vielu un skaidras naudas meklēšanā apmācītiem darba suņiem no Austrijas, Beļģijas, Čehijas, Igaunijas, Īrijas, Lietuvas, Moldovas, Rumānijas, Serbijas, Slovākijas, Zviedrijas un četras mājinieku komandas – divas VID Muitas pārvaldes komandas, Valsts robežsardzes un Valsts policijas komanda.

17. un 18. aprīlī komandas sacentās narkotisko vielu un skaidras naudas meklēšanā transportlīdzekļos, telpās un bagāžā. Sacensības noslēdzās 19. aprīlī, komandu pārstāvjiem startējot paklausības disciplīnā.

Individuālajā vērtējumā “Narkotisko vielu meklēšanas kopvērtējums” 1.vietu izcīnīja Jan van den Berk ar suni Swa (Beļģija), 2.vietu - Ian Kavanagh ar suni James (Īrija) un 3.vietu - Jānis Kozlovskis - ar suni Rago (VID Muitas pārvalde).   

Individuālajā vērtējumā “Skaidras naudas meklēšanas kopvērtējums” 1. vietu ieguva Andrejs Ogorelovs ar suni Bono (VID Muitas pārvalde), 2.vietu - Filip Gavor ar suni Force Graf Czech (Čehija) un 3.vietu - Sarah Fagan ar suni Maggie (Īrija). 

Komandu kopvērtējumā 1.vietu ieguva Beļģijas komanda, 2.vietu - Čehijas Republikas komanda un 3.vietu - Latvijas VID Muitas pārvaldes 1.komanda. 

Eiropas atklātais čempionāts muitas kinologiem ar darba suņiem no 2024. gada 16. aprīļa līdz 19. aprīlim Rēzeknē un Rēzeknes novadā. Tā mērķis ir Latvijas un ārvalstu muitas dienestu kinologu un darba suņu profesionālās meistarības veicināšana, muitas dienestu kinologu praktiskās pieredzes apmaiņa, kvalifikācijas paaugstināšana un starptautiskās sadarbības stiprināšana.

VID Muitas pārvaldē jau divdesmit gadus muitas kontroles pasākumos tiek iesaistīti kinologi ar narkotisko un psihotropo vielu meklēšanā apmācītiem darba suņiem,  no 2008.gada – kinologi ar darba suņiem, kuri apmācīti tabakas izstrādājumu meklēšanā, bet kopš 2012.gada – kinologi ar skaidras naudas meklēšanas darba suņiem. Latvijas muitas dienestā pašlaik strādā kinologi ar 44 darba suņiem.

Projekts “Ekonomisko noziegumu novēršana un apkarošana robežšķērsošanas vietā “Terehova””

VID Muitas pārvaldes Kinoloģijas centrs ir izveidots, īstenojot Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta 2014.-2021. gada perioda programmas “Starptautiskā policijas sadarbība un noziedzības apkarošana” projektu “Ekonomisko noziegumu novēršana un apkarošana robežšķērsošanas vietā “Terehova””.  Projekta ietvaros muitas kinologi un darba suņi 45 mēnešu laikā būtiski pilnveidoja savu profesionālo meistarību, piedaloties praktiskās pieredzes apmaiņā ar citu valstu kolēģiem, paaugstinot kvalifikāciju Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) ekspertu vadītās mācībās, kā arī izstrādājot pētnieciskos darbus un izmantojot jaunās zināšanas un metodes darba suņu apmācību procesā.

Muitas kinologu un darba suņu apmācībām nepieciešamās infrastruktūras izveide – telpu pārbūve, aprīkojuma iegāde un teritorijas labiekārtošana – Rēzeknē tika realizēta līdztekus robežšķērsošanas vietas “Terehova” modernizācijas projekta darbiem, kas tika veikti VAS “Valsts nekustamie īpašumi” vadībā.  Īstenotie pasākumi stiprina Latvijas muitas dienesta kapacitāti un vienlaikus sniedz atbalstu arī pārējiem robežkontroles dienestiem cīņā pret ekonomiskajiem noziegumiem uz robežām. 

Bērni vēro kinologu sacensības
Bērni vēro kinologu sacensības
Bērni vēro kinologu paraugdemonstrējumu
Skatītāji vēro kinologu paraugdemonstrējumu
Eiropas atklātā čempionāta muitas kinologiem dalībnieki
Eiropas atklātā čempionāta muitas kinologiem dalībnieki
Kinologu starts paklausības disciplīnā
Kinologu starts paklausības disciplīnā
Dalībnieks iemūžina sacensību norisi
Dalībnieks iemūžina sacensību norisi
Bērni iepazīstas ar norises plānu
Bērni iepazīstas ar norises plānu
Komandu kopvērtējuma uzvarētāji
Komandu kopvērtējuma uzvarētāji
Eiropas atklātais čempionāts kinologiem ar darba suņiem. 18.04.2024. Ozolaine.
Eiropas atklātais čempionāts kinologiem ar darba suņiem. 19.04.2024. Publiskās dienas aktivitātes.
Eiropas atklātais čempionāts kinologiem ar darba suņiem. 19.04.2024. Čempionāta apbalvošanas ceremonija.