Jaunumi
Ilustratīvs attēls aploksne ar tekstu "Kā atpazīt ziņojumu no VID?"

Šī gada jūnijā Valsts ieņēmumu dienests (VID) elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) izsūtīs automātiskus atgādinājumus tiem cilvēkiem (privātpersonām), kas 2023.gadā ir pārdevuši nekustamo īpašumu, bet līdz šim nav iesnieguši pārskatu “Deklarācija par ienākumu no kapitāla pieauguma”.

Tās būs tieši vēstules no VID elektroniskās deklarēšanas sistēmas (EDS). Savā e-pastā cilvēki saņems tikai paziņojumu par informāciju, kas pieejama EDS, turklāt šajā paziņojumā būs saite uz EDS eds.vid.gov.lv.

Atgādinājumā cilvēkus aicināsim izvērtēt, vai no nekustamā īpašuma pārdošanas ir gūts ienākums, un vai no tā ir jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis. Ziņojumam būs pievienots skaidrojošs materiāls, lai palīdzētu cilvēkiem pārliecināties, vai gūtais ienākums jādeklarē un kā to pareizi izdarīt.

Līdzīgus automātiskus atgādinājumus VID 2024.gadā plāno izsūtīt arī par cita veida ienākumu deklarēšanu, aicinot cilvēkus izvērtēt, vai konkrētajā gadā ir deklarēti visi gūtie ienākumi. Arī cilvēkiem, kuri, iespējams, veic saimniecisko darbību, VID turpinās sūtīt aicinājumus to izvērtēt un nepieciešamības gadījumā reģistrēties VID kā saimnieciskās darbības veicējiem.

Uzmanieties no krāpniekiem!

Lai pasargātu sevi no iespējamiem krāpnieku centieniem izmantot šo situāciju, aicinām iedzīvotājus būt uzmanīgiem un atgādinām, ka visu informāciju, ko VID sūta, iespējams apskatīt EDS. VID iedzīvotājiem nekad nesūta īsziņas. Savukārt e-pastā iedzīvotāji saņem tikai paziņojumus par informāciju, kas pieejama EDS, turklāt šajā paziņojumā ir saite uz EDS eds.vid.gov.lv . 

Nekādā gadījumā nesūtiet e-pasta vēstulē informāciju par savu bankas kontu vai jebkādus citus personas vai finanšu datus.

Tā kā VID joprojām vēršas iedzīvotāji un uzņēmumi, kas saņēmuši e-pastu vai īsziņu no krāpniekiem, esam sagatavojuši plašāku skaidrojumu par to, kā atpazīt, vai ziņa ir krāpnieciska. Ja tomēr negūstat pārliecību, vai saņemtā ziņa ir īsta, aicinām sazināties un pārjautāt, zvanot uz VID konsultatīvo tālruni +37167120000.