Valsts ieņēmumu dienesta (VID) projekta “Čeku loterija” organizatoriem ir svarīgi savu tīmekļvietni veidot piekļūstamu ikvienam. Šobrīd tīmekļvietne www.cekuloterija.lv daļēji atbilst Ministru kabineta noteikumu Nr. 445 "Kārtība, kādā iestādes ievieto informāciju internetā” prasībām, taču 2021.gadā tīmekļvietnes funkcionalitātes tiks uzlabotas, padarot to pieejamāku pēc iespējas plašākam lietotāju lokam – lietotājiem ar redzes, dzirdes vai citiem kustību ierobežojumiem.

Šajā tīmekļvietnē ir iestrādāti trīs dažādi fonta izmēri, kurus varat izvēlēties lapas galvenes labajā sānā. Izvēloties kādu no fonta izmēriem, viss tīmekļvietnes saturs tiek palielināts attiecīgajā izmērā. Savukārt, turot tastatūras taustiņu “ctrl” + peles rullīti, teksta izmēru varat mainīt arī plašākā diapazonā 25% - 500%.

Šī tīmekļvietne ļauj lietotājiem iegūt lielāku teksta kontrastu, mainot satura krāsas. Mainīt satura krāsas var lapas galvenes labajā stūrī. Tīmekļvietnes kontrastu iespējams nomainīt divās dažādās krāsās:

  • melns teksts uz dzeltena fona,
  • dzeltens teksts uz melna fona.

Tīmekļvietne daudzviet ļauj lietotājiem pārvietoties, izmantojot tikai tastatūru. Pārvietoties pa tīmekļvietni iespējams, nospiežot tabulācijas taustiņu “Tab", kas, visbiežāk, atrodas klaviatūras kreisajā pusē. Katra taustiņa nospiešanas reize pārvieto kursoru uz lapas nākošo elementu, piemēram, saitēm uz lapai būtiskām pogām. Lai aktivizētu šo elementu (t. i., "noklikšķinātu uz tā"), nospiediet taustiņu "Enter".

Dažas sadaļas šajā tīmekļvietnē var nebūt pilnībā piekļūstamas, piemēram:

  • atsevišķās tīmekļvietnes sadaļās nav korekta virsrakstu hierarhija;
  • ievērojot čeku loterijas grafisko identitāti, dažiem tekstiem nav pietiekams krāsu kontrasts;
  • video nevar atskaņot ar tastatūras piekļuvi.

Ja ir nepieciešams saturs citā formātā, sazinieties ar mums, rakstot e-pasta vēstuli uz adresi cekuloterija@vid.gov.lv, norādot:

  • Saiti uz saturu (URL);
  • Jūsu vārdu un e-pasta adresi;
  • Formātu, kāds jums nepieciešams konkrētajam saturam (piemēram, audio CD, piekļūstams PDF).

Ja rodas kādas problēmas, kas nav uzskaitītas šajā lapā, vai arī domājat, ka mēs neatbilstam piekļūstamības prasībām, būsim pateicīgi, ja sazināsieties ar čeku loterijas projekta organizatoriem, zvanot: +371 67122667, rakstot e-pastu: cekuloterija@vid.gov.lv vai nosūtot vēstuli uz adresi: Talejas iela 1, Rīga, LV-1978.

Tīmeklvietnes izvērtējums tika veikts, izmantojot WCAG 2.0 vadlīniju AA līmeņa rekomendācijas vienkāršotai tīmekļvietnes piekļūstamības izvērtēšanai. Skatīt pilnu informāciju par vadlīnijām angļu valodā www.w3.org/TR/WCAG20.

Esam veikuši tīmekļvietnes piekļūstamības izvērtējumu un 2021.gadā esam veikuši vairākus uzlabojumus, kas tīmekļvietni padara pieejamāku. Tāpat arī regulāri testējot tīmekļvietni un saņemot kļūdu paziņojumus no lietotājiem, plānojam uzlabot tīmekļvietnes piekļūstamību.

Šis paziņojums pirmreizēji sagatavots 2020.gada 17.decembrī. Piekļūstamības paziņojums pēc vietnes piekļūstamības uzlabošanas atjaunots 2021.gada 20.aprīlī.