Čeku loterija

 Publicēts: 31.03.2021. 12.41


Apakšsadaļu izvēlne

NOSACĪJUMI
2019.gada 1.jūlijā, stājoties spēkā Čeku loterijas likumam, sākusies čeku loterija. Loterijas sniedz iespēju reģistrēt jebkuru čeku, kvīti vai biļeti par darījumu, kura kopējā vērtība ir vismaz 5 euro tīmekļa vietnē cekuloterija.lv. Piedalīties var ikviens – arī nepilngadīgie, tikai viņu pirkumos nedrīkst būt tabakas izstrādājumi, alkoholiskie un enerģijas dzērieni.

BALVAS
Čeku loterijas dalībnieki ikmēneša izlozē var laimēt vienu naudas balvu 10 000 eiro vērtībā, trīs naudas balvas 5000 eiro vērtībā un 50 naudas balvas 100 eiro vērtībā. Gada izlozē var laimēt vienu naudas balvu 20 000 eiro vērtībā, četras naudas balvas 10 000 eiro vērtībā un piecas naudas balvas 2000 eiro vērtībā. Tāpat katru mēnesi ir iespējams piedalīties Padziļinātas sadarbības programmas dalībnieku sarūpēto papildu balvu izlozē. Uzvarētāja noteikšanai tiek izmantota attiecība 70:30. Tātad loterijā piedalās pilnīgi visi čeki, taču lielāka iespēja laimēt ir čekiem, kas izsniegti par pakalpojumiem. Čeku loterijas laimestus ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliek. Pēc reģistrācijas čeks, kvīts vai biļete obligāti jāsaglabā, lai laimesta gadījumā to uzrādītu VID klātienē vai iesniegtu VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS) skenētā veidā.

UZVARĒTĀJI
Loterijas uzvarētāji tiek paziņoti TV3 raidījuma "Superbingo" laikā, kā arī loterijas rezultāti tiek publicēti tīmekļvietnē www.cekuloterija.lv un www.latloto.lv. Tāpat mēneša balvu ieguvējiem un gada izlozei izvirzītajiem loterijas dalībniekiem tiek izsūtītas īsziņas uz reģistrācijas brīdī norādīto mobilā tālruņa numuru. Termiņš, kādā uzvarētājam jāpiesakās VID, ir stingri noteikts likumā. Ikmēneša laimētājiem ar EDS palīdzību vai klātienē kādā no VID klientu apkalpošanas centriem jāpiesakās 30 dienu laikā, savukārt gada balvas pretendentiem tas jāizdara 14 dienu laikā.

LOTERIJAS UZLABOJUMI

No 2021. gada 1.aprīļa čeku loterija piedzīvos dažādas izmaiņas un uzlabojumus! Loterijā varēs reģistrēt ne tikai čekus, kvītis un biļetes, bet arī rēķinus, kas apmaksāti ar internetbankas starpniecību. Otrs izlozes jauninājums ļaus iedzīvotājiem piedalīties tematiskajās nozaru čeku izlozēs.

LOTERIJAS MĒRĶIS
Čeku loterijas mērķis ir veicināt godīgu konkurenci un labprātīgu nodokļu saistību izpildi, mudinot pircējus pieprasīt čekus un kvītis par iegādātajām precēm un saņemtajiem pakalpojumiem, tādējādi veicinot kultūras maiņu sabiedrībā. Čeku loterija Latvijā notiek pirmo reizi, taču citur pasaulē ir visnotaļ izplatīta prakse, kas devusi pozitīvus rezultātus gan attiecībā uz sabiedrības rīcības maiņu, gan ieņēmumiem valsts budžetā.

Čeku loteriju organizē Valsts ieņēmumu dienests, informatīvi atbalsta "Latvijas loto". Vairāk informācijas: www.cekuloterija.lv

Attēls ar norādi uz zemāk esošo statistiku

 

 

 

 

Infografika "Čeku loterija Latvijā!"