Datums 12. jūnijs, 2024
Laiks10.30–12.30
Vieta Vides izglītības konceptvietā “Šūna", K. Valdemāra ielas skvērā starp Latvijas Nacionālo mākslas muzeju un Latvijas Mākslas akadēmiju
“Viltojums – lielisks komplekts?”

Atzīmējot Pasaules pretviltojumu dienu, Patentu valde 12. jūnijā no plkst. 10.30 līdz 12.30 aicina ikvienu ieskatīties un saredzēt viltojumu ”tumšo pusi”!

Varētu šķist, ka tā jau ir tikai rokassomiņa, sporta apavi, smaržas, vai kas cits, bet īstenībā viltojumam līdzi nāk piespiedu darbs, nelegāla bērnu nodarbinātība, necilvēcīgi darba apstākļi, citu noziedzības veidu finansēšana. Cilvēcīgi viltojuma cena ir daudz augstāka, nekā zaudējumi zīmolam vai ekonomikai.

  • Kampaņas atklāšanā, no plkst. 10.30 būs pieejama ekspozīcija, kur klātesošos aicināsim izzināt, kā atšķirt viltojumus.
  • No plkst. 11.30 kopā ar tieslietu ministri Inesi Lībiņu–Egneri, Patentu valdes direktoru Agri Batalauski un Muitas pārvaldes Riska vadības daļas Ierobežojumu un aizliegumu uzraudzības nodaļas vecāko muitas ekspertu Egīlu Misīti spēlēsim spēli, lai atklātu viltojumu “tumšo pusi”.

#EsiOriģināls, nāc un piedalies! Uzzini, kā ANO ilgtspējīgas attīstības mērķi ir saistīti ar viltojumu apkarošanu. Savukārt tiem, kuri apņemsies stiprināt savu imunitāti pret viltojumiem, saņems mūsu drauga “Food Union” dzeramo jogurtu Imuno.

Vairāk par viltojumu pasauli un kā no tās izvairīties: viltotarealitate.lv.

Sabiedrības informēšanas kampaņa tiek realizēta ar Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroja atbalstu un sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldi.